30KPA78CA
DigiKey Part Number
30KPA78CATR-ND - Tape & Reel (TR)
30KPA78CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA78CA
Description
TVS DIODE 78VWM 129VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
129V Clamp 234.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
30KPA78CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
234.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
78V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
87.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
129V