30KPA75A-HRA
DigiKey Part Number
30KPA75A-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA75A-HRA
Description
TVS DIODE 75VWM 119.4VC P600
Detailed Description
119.4V Clamp 253.8A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
253.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
75V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
83.8V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
119.4V