30KPA48CA-HR
DigiKey Part Number
30KPA48CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA48CA-HR
Description
TVS DIODE 48VWM 81.6VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
81.6V Clamp 371.3A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
371.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
53.6V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
81.6V