30KPA45CA-HR
DigiKey Part Number
30KPA45CA-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA45CA-HR
Description
TVS DIODE 45VWM 77.4VC P600
Detailed Description
77.4V Clamp 391.5A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
391.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
50.3V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V