30KPA36CA-HRA
DigiKey Part Number
30KPA36CA-HRA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA36CA-HRA
Description
TVS DIODE 36VWM 61.8VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
61.8V Clamp 490.3A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
490.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
40.2V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
61.8V