30KPA33A-HR
DigiKey Part Number
30KPA33A-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA33A-HR
Description
TVS DIODE 33VWM 58.5VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
58.5V Clamp 517.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
517.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
36.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.5V