30KPA280CA
DigiKey Part Number
30KPA280CATR-ND - Tape & Reel (TR)
30KPA280CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA280CA
Description
TVS DIODE 280VWM 464VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
464V Clamp 65.3A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
30KPA280CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
65.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
280V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
312.8V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
464V