30KPA120CA
DigiKey Part Number
30KPA120CATR-ND - Tape & Reel (TR)
30KPA120CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
30KPA120CA
Description
TVS DIODE 120VWM 194.4VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
194.4V Clamp 155.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
30KPA120CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
155.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
134V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
194.4V