20KPA300CA
DigiKey Part Number
F10832TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10832CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20KPA300CA
Description
TVS DIODE 300VWM 483VC P600
Detailed Description
483V Clamp 41.8A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
EDA/CAD Models
20KPA300CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
41.8A
Mfr
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
300V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
335.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
483V