15KPA90A-HR
DigiKey Part Number
15KPA90A-HR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA90A-HR
Description
TVS DIODE 90VWM 145.6VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
145.6V Clamp 103.7A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
103.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
90V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
100.5V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
145.6V