15KPA28CA-B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
47.5V Clamp 317.9A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
15KPA28CA-B
DigiKey Part Number
15KPA28CA-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA28CA-B
Description
TVS DIODE 28VWM 47.5VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
15KPA28CA-B Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
317.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.28V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
47.5V