15KPA20CA
DigiKey Part Number
15KPA20CATR-ND - Tape & Reel (TR)
15KPA20CACT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA20CA
Description
TVS DIODE 20VWM 34.3VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34.3V Clamp 440.2A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
15KPA20CA Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
440.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
22.34V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
34.3V