1.5KE33CA
DigiKey Part Number
1.5KE33CALFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1.5KE33CALFCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5KE33CA
Description
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC DO201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
45.7V Clamp 33.3A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28.2V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
31.4V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.7V