1.5KE22A-B
DigiKey Part Number
1.5KE22A-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5KE22A-B
Description
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO201
Detailed Description
30.6V Clamp 49.7A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1.5KE22A-B Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
49.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18.8V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
20.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
30.6V