0MAX050.HXGLO
DigiKey Part Number
0MAX050.HXGLO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0MAX050.HXGLO
Description
FUSE AUTO 50A 32VAC/VDC 100PC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 A 32 V 32 V Fuse Automotive Requires Holder Blade, Max
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0MAX050.HXGLO Models
Category
Voltage Rating - AC
32 V
Mfr
Voltage Rating - DC
Series
Response Time
Slow Blow
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Approval Agency
SAE
Mounting Type
Requires Holder
Color
Red
Fuse Type
Size / Dimension
1.150" L x 0.348" W x 0.850" H (29.21mm x 8.85mm x 21.59mm)