LFJ601003CID
LFJ601003CID
LFJ601003CID
DigiKey Part Number
F10900-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFJ601003CID
Description
FUSE BLOCK CART 600V 100A DIN
Detailed Description
Fuse Block 100 A 600V 3 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
100 A
Number of Circuits
3
Fuse Size
1" Dia x 4.626" L (25.4mm x 117.5mm)