L50S200.V
DigiKey Part Number
5666-L50S200.V-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L50S200.V
Description
FUSE CRTRDGE 200A 500VAC/450VDC
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200A 500 VAC 450 VDC Fuse Cartridge Bolt Mount
Category
Voltage Rating - AC
500 VAC
Voltage Rating - DC
450 VDC
Current Rating (Amps)
200A
Size / Dimension
1.220" Dia x 2.126" L (31.00mm x 54.00mm)