460-15-100-SLD
DigiKey Part Number
F10482-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
460-15-100-SLD
Description
SEAL LEAK DETECTOR/ 110-120V/
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Level Controller Leak Detection DPST-NO (2 Form A) 110 ~ 120VAC DIN Rail
Category
Features
Alarm Leak - Audible and Contact and LED Indication, Adjustable Sensitivity
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Output Type
Relay
Packaging
Bulk
Contact Form
DPST-NO (2 Form A)
Part Status
Active
Contact Rating @ Voltage
8A @ 240VAC
Type
Leak Detection
Mounting Type
DIN Rail
Voltage - Supply
110 ~ 120VAC
Termination Style
Screw Terminal
Sensitivity
4.7kOhm ~ 100kOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C