20S-CBSA-2.0X2.5X0.2
DigiKey Part Number
20S-CBSA-2.0X2.5X0.2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
20S-CBSA-2.0X2.5X0.2
Description
RF SHIELD 2" X 2.5" SMD
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 2.000" (50.80mm) X 2.500" (63.50mm) Non-Vented Surface Mount
Category
Height - Overall
0.200" (5.08mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
2.500" (63.50mm)
Series
Width - Overall
2.000" (50.80mm)