10-26UD-BD-16
DigiKey Part Number
10-26UD-BD-16-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-26UD-BD-16
Description
RFI FINGERSTOCK BECU UNPLAT ADH
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFI Fingerstock Beryllium Copper Unplated Adhesive
Category
Length
16.000" (406.40mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Height
0.110" (2.79mm)
Series
Material
Beryllium Copper
Packaging
Bulk
Plating
Unplated
Part Status
Active
Attachment Method
Adhesive
Type
Fingerstock
Operating Temperature
-55°C ~ 121°C
Width
0.260" (6.60mm)