A18444-16
DigiKey Part Number
926-A18444-16-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A18444-16
Description
THERM PAD 228.6MMX228.6MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 228.60mm x 228.60mm Square
Category
Outline
228.60mm x 228.60mm
Manufacturer
Laird Technologies - Thermal Materials
Thickness
0.160" (4.06mm)
Series
Material
Silicone, Ceramic Filled
Packaging
Box
Color
Gray
Part Status
Active
Thermal Conductivity
7.5W/m-K