W3A43C104KAT2A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 3 720
Datasheet
0.1µF Isolated Capacitor 4 Array 25 V X7R 1206 (3216 Metric)
W3A43C104KAT2A
DigiKey Part Number
478-W3A43C104KAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-W3A43C104KAT2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-W3A43C104KAT2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3A43C104KAT2A
Description
CAP ARRAY 0.1UF 25V X7R 0612
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Capacitors
4
Manufacturer
KYOCERA AVX
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
0.1µF
Supplier Device Package
0612 (1632 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
25 V
Height - Seated (Max)
0.053" (1.35mm)