W2A25C104K4Z2A
DigiKey Part Number
478-W2A25C104K4Z2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-W2A25C104K4Z2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-W2A25C104K4Z2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W2A25C104K4Z2A
Description
CAP ARRAY
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1µF Isolated Capacitor 2 Array 50 V X7R 0508 (1220 Metric)
Category
Number of Capacitors
2
Manufacturer
KYOCERA AVX
Circuit Type
Isolated
Series
Temperature Coefficient
X7R
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Capacitance
0.1µF
Package / Case
0508 (1220 Metric)
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
0508 (1220 Metric)
Voltage - Rated
50 V
Size / Dimension
0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Dielectric Material
Ceramic
Height - Seated (Max)
0.037" (0.94mm)