VJ32M02750KBA
DigiKey Part Number
478-13176-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-13176-1-ND - Cut Tape (CT)
478-13176-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ32M02750KBA
Description
VARISTOR 430V 300A 3220
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
430 V 300 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 3220 (8250 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
473 V
Manufacturer
KYOCERA AVX
Current - Surge
300 A
Series
Energy
13J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Number of Circuits
1
Part Status
Active
Capacitance @ Frequency
70 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
275 V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Maximum DC Volts
369 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min)
387 V
Package / Case
3220 (8250 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
430 V