TWAD337K075CBSZ0000
DigiKey Part Number
478-4969-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TWAD337K075CBSZ0000
Description
CAP TANT 330UF 10% 75V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 75 V Axial, Can 1Ohm @ 120Hz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TWAD337K075CBSZ0000 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm @ 120Hz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial, Can
Part Status
Active
Size / Dimension
0.375" Dia x 0.766" L (9.52mm x 19.46mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±10%
Ratings
COTS
Voltage - Rated
75 V