TPSY336K025S0200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
33 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 200mOhm @ 100kHz
TPSY336K025S0200
DigiKey Part Number
478-TPSY336K025S0200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSY336K025S0200
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2917
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
25 V