TPSX157M010S0100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
150 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
TPSX157M010S0100
DigiKey Part Number
478-TPSX157M010S0100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSX157M010S0100
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2917
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated
10 V