TPSW336K010S0350 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
33 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 350mOhm @ 100kHz
TPSW336K010S0350
DigiKey Part Number
478-TPSW336K010S0350TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSW336K010S0350
Description
CAP TANT 33UF 10% 10V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
350mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated
10 V