TPSV337M010R0040 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
330 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2924 (7361 Metric) 40mOhm
2924 (7361 Metric)
TPSV337M010R0040
DigiKey Part Number
TPSV337M010R0040-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSV337M010R0040
Description
CAP TANT 330UF 20% 10V 2924
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.148" (3.75mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
V
Voltage - Rated
10 V