TPSR105K020A6000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
1 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 0805 (2012 Metric) 6Ohm @ 100kHz
TPSR105K020A6000
DigiKey Part Number
478-TPSR105K020A6000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSR105K020A6000
Description
CAP TANT 1UF 10% 20V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TPSR105K020A6000 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
6Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Voltage - Rated
20 V