TPSE477M010S0050
DigiKey Part Number
478-TPSE477M010S0050TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TPSE477M010S0050CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TPSE477M010S0050DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSE477M010S0050
Description
CAP TANT 470UF 20% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
10 V