TPSE336M035R0100
DigiKey Part Number
478-9241-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-9241-1-ND - Cut Tape (CT)
478-9241-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSE336M035R0100
Description
CAP TANT 33UF 20% 35V 2917
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TPSE336M035R0100 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V