TPSD685K050A0200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
In Stock: 325
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 200mOhm @ 100kHz
TPSD685K050A0200
DigiKey Part Number
478-TPSD685K050A0200TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD685K050A0200
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
50 V