TPSD477M006H0100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
KEMET
470 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
TPSD477M006H0100
DigiKey Part Number
478-TPSD477M006H0100TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD477M006H0100
Description
CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TPSD477M006H0100 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
6.3 V