TPSD477K004R0100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 59
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 12
Datasheet
Similar
In Stock: 0
In Stock: 0
Direct
Vishay Sprague
Direct
Vishay Sprague
Upgrade
KEMET
In Stock: 84
470 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
2917-(7343 Metric)-TPS-D-Chip-Caps
TPSD477K004R0100
DigiKey Part Number
TPSD477K004R0100-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD477K004R0100
Description
CAP TANT 470UF 10% 4V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TPSD477K004R0100 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
4 V