TPSD475K035R0700 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 500
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 53
Direct
KEMET
In Stock: 2 407
Direct
Vishay Sprague
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 435
KEMET
In Stock: 500
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 700mOhm