TPSD227M010H0150 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 150mOhm @ 100kHz
TPSD227M010H0150
DigiKey Part Number
478-TPSD227M010H0150TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD227M010H0150
Description
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
10 V