TPSD227K010A0050 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 974
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 5 187
Datasheet
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz
TPSD227K010A0050
DigiKey Part Number
478-TPSD227K010A0050TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD227K010A0050
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TPSD227K010A0050 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
10 V