TPSD226M035Y0300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 166
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 7 385
Datasheet
Upgrade
In Stock: 773
Upgrade
In Stock: 186
Similar
In Stock: 338
Similar
In Stock: 1 556
In Stock: 161
In Stock: 446
In Stock: 400
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 300mOhm
TPS Series
TPSD226M035Y0300
DigiKey Part Number
TPSD226M035Y0300-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD226M035Y0300
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V