TPSD226K035T0400V
DigiKey Part Number
478-TPSD226K035T0400VTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TPSD226K035T0400VCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TPSD226K035T0400VDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD226K035T0400V
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 400mOhm @ 100kHz
Category
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±10%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
35 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
400mOhm @ 100kHz
Qualification
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C