TPSD226K025H0100 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sprague
In Stock: 645
Vishay Sprague
22 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
2917-(7343 Metric)-TPS-D-Chip-Caps
TPSD226K025H0100
DigiKey Part Number
478-9166-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD226K025H0100
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V 2917
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TPSD226K025H0100 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
25 V