TPSD226K020H0200 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
KEMET
22 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 200mOhm
2917-(7343 Metric)-TPS-D-Chip-Caps
TPSD226K020H0200
DigiKey Part Number
TPSD226K020H0200-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD226K020H0200
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TPSD226K020H0200 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
20 V