TPSD157K010Y0100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 1 139
KYOCERA AVX
In Stock: 42
Similar
In Stock: 700
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 921
150 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
2917-(7343 Metric)-TPS-D-Chip-Caps
TPSD157K010Y0100
DigiKey Part Number
TPSD157K010Y0100-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD157K010Y0100
Description
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V