TPSD156K035R0300
DigiKey Part Number
478-1780-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1780-1-ND - Cut Tape (CT)
478-1780-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD156K035R0300
Description
CAP TANT 15UF 10% 35V 2917
Detailed Description
15 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric) 300mOhm
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V