TPSC686K010H0080 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
68 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 80mOhm @ 100kHz
TPSC686K010H0080
DigiKey Part Number
478-TPSC686K010H0080TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC686K010H0080
Description
CAP TANT 68UF 10% 10V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated
10 V