TPSC226M025R0275
DigiKey Part Number
478-TPSC226M025R0275TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TPSC226M025R0275CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TPSC226M025R0275DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC226M025R0275
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V 2312
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 275mOhm
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
275mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
25 V