TPSC157M006R0050 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 5 471
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Direct
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
150 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2312 (6032 Metric) 50mOhm
2312 (6032 Metric) TPS C Code Chip Caps
TPSC157M006R0050
DigiKey Part Number
TPSC157M006R0050-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC157M006R0050
Description
CAP TANT 150UF 20% 6.3V 2312
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V