TPSC156M025R0220 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 468
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 244
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
15 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 220mOhm
2312 (6032 Metric) TPS C Code Chip Caps
TPSC156M025R0220
DigiKey Part Number
TPSC156M025R0220-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC156M025R0220
Description
CAP TANT 15UF 20% 25V 2312
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
220mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V