TPSC156K020H0450 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
15 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2312 (6032 Metric) 450mOhm
2312 (6032 Metric) TPS C Code Chip Caps
TPSC156K020H0450
DigiKey Part Number
TPSC156K020H0450-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC156K020H0450
Description
CAP TANT 15UF 10% 20V 2312
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
450mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V