TPSB336M006R0450 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
Similar
KYOCERA AVX
Similar
Direct
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
KEMET
33 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1411 (3528 Metric), 1210 450mOhm
TAJ, TCJ Series
TPSB336M006R0450
DigiKey Part Number
TPSB336M006R0450-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSB336M006R0450
Description
CAP TANT 33UF 20% 6.3V 1411
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
450mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V